اسکن داخل دهانی با اسکنرهای دیجیتال

11 تیر 1403
نویسنده :  

 04

اسکن داخل دهانی با کیفیت فوق العاده جهت طراحی ساخت انواع سرجیکال گاید، اسپلینت جراحی و الاینرشفاف


  

در مرکز رادیولوژی دکتر حسینی زارچ از اسکنر داخل دهانی با تکنولوژی روز استفاده می کنیم که یک تجربه اسکن واقعا دلپذیر را برای کاربر دستگاه و بیماران به طور یکسان ارائه می دهد.

این اسکنر جمع و جور و سبک، تصاویر دیجیتال را به سرعت و با دقت برای انواع مقاصد ثبت می کند. اسکن داخل دهانی هرگز به این آسانی نبوده است!

planmeca creo c5 scan design print

اسکن داخل دهانی دیجیتالی بسیار راحت تر از روش های سنتی یا همان قالب گیری است. اسکنر داخل دهانی جمع و جور و ارگونومیک است و یک تجربه اسکن روان و راحت را برای بیماران ارائه می دهد.

این اسکنر تصاویر دیجیتال را به طور مستمر ثبت می کند و یک قوس کامل فک را در کمتر از یک دقیقه تبدیل به داده های دیجیتال می کند و تصاویر دیجیتال دندان ها و فک را با رنگ های زنده و واقعی به تصویر می کشد.

اسکنر داخل دهانی به پزشکان کمک می کند همیشه به نتایج قابل پیش بینی دست یابند. صحت و عملکرد اسکنر داخل دهانی مرکز رادیولوژی دکتر حسینی زارچ در مقالات علمی نیز به اثبات رسیده است. (لینک)

اسکن داخل دهانی طیف گسترده ای از کارایی در چندین تخصص، از جمله پروتزهای دندانی، ارتودنسی، ایمپلنتولوژی و جراحی فک و صورت را پشتیبانی می کند. با اسکنر می توانید به راحتی دندان های تکی، ربع ها و قوس های کامل را اسکن کرده و از آنها برای برنامه ریزی درمان یا ترمیم دندان و یا هر مقصد دیگر استفاده کنید.

planmeca emerald s true digital accuracy

 

ارتودنسی نامرئی (الاینر شفاف)

الاینر شفاف یک نوع درمان ارتودنسی است که از یک قالب پلاستیکی شفاف ساخته می‌شود. این قالب متناسب با فرم و ساختار دندان‌ها طراحی می‌شود تا ناهنجاری‌ها را درمان کند. الاینر شفاف به عنوان یک روش نوین در ارتودنسی نامرئی به سرعت به محبوبیت رسیده و مزایای بسیاری را به افراد ارائه می‌دهند.

clear aligner

از این الاینرها برای اصلاح فرم و نامرتب بودن دندان استفاده می‌شود. ارتودنسی شفاف با الاینرها، معروف‌ترین روش ارتودنسی نامرئی است. این الاینر از جنس پلاستیک شفاف بوده و با حرکات تدریجی دندان‌ها برای رسیدن به موقعیت ایده‌آل بر روی آن‌ها برنامه‌ریزی می‌شود.

یکی از مزایای بارز این تکنولوژی، ظاهر زیبا و طبیعی آن است.

با توجه به اینکه این روش هم اکنون رایج شده است  و امکان اسکن داخل دهانی برای این روش در مرکز رادیولوژی دکتر حسینی زارچ موجود است، بیماران می توانند با مراجعه به دندانپزشک متخصص نسبت به انجام درمان خود با این روش، مشورت های لازم را کسب نمایند.

با اسکنر داخل دهانی مرکز رادیولوژی دکتر حسینی زارچ می توانید از ارتودنسی کاملا دیجیتال لذت ببرید و از مزایای آن بهره مند شوید. به لطف سازگاری با تمام نرم افزارهای موجود، داده‌های اسکن داخل دهانی می‌تواند برای برنامه‌ریزی درمان ارتودنسی و همچنین برای ایجاد براکت‌ها و الاینرهای شفاف استفاده شود.

planmeca emerald s compatible orthodontics sleep apnea

گاید ایمپلنت دندان (Surgical Guide)

سرجیکال گاید یا راهنمای جراحی ایمپلنت، وسیله‌ای است که به دندان‌پزشکان کمک می‌کند تا ایمپلنت‌های دندانی را به درستی و در مکان‌های مناسب قرار دهند. این راهنماها توسط نرم‌افزارهای تصویربرداری ایجاد می‌شوند. هدف اصلی از استفاده از سرجیکال گاید، اجرای جراحی ایمپلنت بدون نقص و با دقت بالا است.

surgical guide

سرجیکال گاید به طور دقیق مکان‌گذاری ایمپلنت‌ها را تسهیل می‌کند. روش کار به این صورت است: اسکن دندان‌ها با اسکن داخل دهانی انجام می شود و تصویربرداری CBCT فک بیمار در نرم‌افزار طراحی گاید با هم ادغام می‌شوند. در نتیجه، اعصاب فک، سینوس، ریشه دندان‌های مجاور و تراکم استخوان قبل از هر اقدامی بررسی می‌شوند و ایمپلنت به صورت مجازی در بهترین مکان جاگذاری می‌شود.

استفاده از سرجیکال گاید باعث افزایش دقت در کاشت ایمپلنت‌ها می‌شود و در نتیجه، درمان با کیفیت‌تری انجام می‌شود. این روش قابلیت پیش‌بینی برای قرارگیری ایمپلنت‌ها را در شرایط مختلف فراهم می‌کند.

BLOG IMAGES 750 420 px 68

از کاربردهای اسکنر داخل دهانی اسکن دقیق محل قراردهی ایمپلنت و همچنین فک مقابل برای آنالیز و قراردادن بهترین ایمپلنت با بهترین زاویه است که پس از پرینت سه بعدی گاید مد نظر؛ جراح آن را داخل دهان بیمار قرار داده و مسیر دریل را بوسیله آن تنظیم می کند. هم اکنون بسیاری از جراحی های روزانه ایمپلنت دندان با این روش انجام می شود و مرکز رادیولوژی دکتر حسینی زارچ این امکان را دارد تا اسکن سه بعدی داخل دهانی و CBCT مورد نیاز را با بهترین کیفیت و با پروتکل باز جهت استفاده در هر نرم افزاری ارائه کند.

جراحی ارتوگناتیک 

جراحی ارتوگناتیک یکی از انواع جراحی‌های زیبایی صورت است که با هدف اصلاح وضعیت فک و صورت انجام می‌شود. به طور کلی، بخش عمده‌ای از زیبایی چهره افراد به تناسب فک، چانه، گونه و بقیه اجزای صورت مربوط می‌شود. از این رو، در بسیاری از موارد افراد برای رسیدن به این تناسب، جراحی ارتوگناتیک را انجام می‌دهند. این جراحی توسط یک جراح متخصص فک، دهان و صورت انجام می‌شود تا بیشترین و بهترین نتیجه را داشته باشد.

cmf surgery treatment planning

جراحی ارتوگناتیک برای تغییر اندازه فکین و همچنین تنظیم موقعیت آن‌ها نسبت به یکدیگر انجام می‌شود و به بهبود عملکرد فک و دهان کمک شایانی می‌کند. نتیجه این جراحی شامل اصلاح مشکلات عملکردی دهان و فک‌ها می‌شود. همچنین، این نوع جراحی اصلاحی زیبایی، طیف گسترده‌ای از بی‌نظمی‌های اسکلتی و دندانی را درمان خواهد کرد. برای مثال، اختلالاتی مانند متقارن نبودن فک و صورت پس از انجام این عمل به طور کامل برطرف خواهد شد.

جراحی ارتوگناتیک علاوه بر اصلاح وضعیت فکین و رفع مشکلات اسکلتی و عملکردی صورت، خنده‌ای زیباتر را نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد. مهم‌ترین مزایای این جراحی شامل رفع اختلالات عملکردی فکین و اجزای صورت در انجام فعالیت‌هایی نظیر جویدن غذا، تنفس، بلع، صحبت کردن و مواردی از این قبیل است. علاوه بر این، بر زیبایی چهره فرد تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

3d cephalometry

اسکنر داخل دهانی برای جراحی ارتوگناتیک می تواند استفاده شود. تولید اسپلینت های دقیق جراحی های فک و صورت بوسیله اسکنر داخل دهانی مرکز رادیولوژی فک و صورت دکتر حسینی زارچ ممکن است و جراح محترم می تواند با کمترین ریسک جراحی خود را با کمک گاید های دیجیتال انجام دهد.

این گاید ها مشابه گاید جراحی ایمپلنت داخل دهان بیمار قرار می گیرد و بهترین موقعیت که از قبل با نرم افزارهای دقیق تعیین شده است را مشخص می کند تا جراح طبق این مدل ها فک را جا به جا و اصلاح نماید تا دقیقا نتیجه مورد درخواست بدون خطا حاصل شود.

 

 

871 بازدیدها
دکتر حسینی زارچ

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

موارد مرتبط

  • مشهد-ابتدای کلاهدوز یک
  • 051-38418001-4
  • 051-38331990-1
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گالری تصاویر

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا